Jdi na obsah Jdi na menu
 


KHC KaktusBike hľadá novú krv

20. 12. 2007

KHC KaktusBike hľadá novú krv

   

KHC Kaktus Bike- Downhill team. Návrat zašlej slávy a nábor nových členov.

 

KHC Kaktus Bike - Downhill Team má hlboké korene a jeho história sa začala písať koncom minulého storočia. Klub vznikol v roku 1995 a zakladateľom bol sám majiteľ firmy Kaktus Bike Ing. Martin Blažek. V rokoch 1995 až 2000 aktívne pretekal ako jazdec tímu a nie malou mierou podporoval a ovplyvňoval dejiny tohto športu na Slovenku. Kaktus Bike bol v minulosti jeden z najväčších organizátorov downhillových a Dual slalomových pretekov. Bohužiaľ, v roku 2001 podpora pretekov musela ustúpiť povinnostiam budovania firmy. V tej dobe nastala slovenská Dowhillová kríza. Úplne sa z našej scény vytratil Dual slalom a začínajúci 4X, ktorý sa doteraz z toho nespamätal. Mnohí z vás si určite spomenú na Dual slalomové preteky v Bratislavskom slalom parku, ktoré mali vždy fantastickú atmosféru a nezaobišli sa bez účasti slovenských a zahraničných hviezd.


Bratovražedný súboj na Bratislavskej slalomke Michal Slivka – Kačica verzus Roman Zemánek – Rohatý.


Kamil Tatarkovič CZ

DS Bratislava Filip Polc a v pozadí Milan Kozár

V rokoch 2004 -2005 sa vďaka viacerým nadšencom tohto športu podarilo obnoviť zašlú slávu Downhillových pretekov. Začala sa písať nová éra Slovenského downhillu, za čo vďačíme takým menám ako Tomáš Vrbovský, Jozef Šiška, Štefan Čeman a mnohým ďalším. V roku 2006 sa stal Kaktus Bike generálnym sponzorom pretekov slovenského Specialized Downhill Cupu a pod ochrannými krídlami Tomáša Vrbovského patril tento ročník medzi najúspešnejšie v histórii slovenského D-háčka.

V našom klube vyrastali najväčšie hviezdy. Cez naše farby prešlo veľa úspešných jazdcov ako Filip Polc, Tomáš Vrbovský, Peter Drábik, Štefan Čeman, Ľuboš Pecho, Marek Jurčík, Roman Zemánek, Michal Slivka, Martin Moravčík a veľa ďalších.
Posledné roky náš klub oficiálne nerobil žiadny nábor jazdcov a výrazne sa o nich nestaral. Preto sme pre vás pripravili tento článok, ktorým štartujeme nábor nových členov a pozývame vás do nášho Kaktus bike gangsters. Vzhľadom k tomu, že v našom klube mladá krv vymrela, dúfame, že nám pomôžete zachrániť náš Kaktus rod. Momentálne nás veľmi úspešne reprezentujú dedo veteráni Marek Jurčík a Roman Zemánek. Títo páni síce dosahujú veľakrát lepšie časy ako mladší machri, ale pomaly a isto im dochádza dych.


RIDE CUP 2007 Donovaly: 1. miesto Roman Zemánek KHC Kaktus Bike, 2. miesto Štefan Čeman Ride, 3. miesto Pavel Kubíček Remerx Grafobal

Postavičky Mareka Jurčíka a Romana Zemánka poznáte z downhillovej scény. Títo chlapci sa venujú tomuto športu od roku 1996 a majú s ním veľa skúseností. Roman Zemánek, známy pod prezývkami Rohatý a Zemák, je spoločne s Michalom Slivkom staviteľom bratislavskej Rohatky. Roman tohto roku prijal ponuku školiteľa a inštruktora na Bikemagazin Summer camp-e v Jasnej. Títo pánkovia sa budú venovať nováčikom a v rámci možností budú trénovať naše nové nádeje.


Bikemagazin summer camp 2007. Roman Zemánek - inštruktor

MSR 2007 Veľká Rača

Na elitných postoch nás bude reprezentovať Martin Kafka a Matej Vitko.

Martin Kafka (27), rodák z Martina, sa s prestávkami venuje tomuto športu od roku 1995. Za posledný rok sa má čím pochváliť a ako jeden z mála jazdiacich amatérov vie ponaháňať tie najväčšie hviezdy elitnej kategórie slovenského pohára. Tohto roku si v elitnej kategórii slovenského pohára vyjazdil 5. miesto. Martin je momentálne jeden z najlepších slovenských zjazdárov a držíme mu palce, nech sa mu budúcoročná sezóna vydarí ešte lepšie. Jeho výsledky sú výborné a sme veľmi hrdí, že takýto dobrý jazdec bude vlajkovou loďou nášho klubu.

Maťo Vitko (20) je známy ako BMX King of Slovakia a právom môžeme povedať, že je jeden z troch najlepších slovenských BMX-árov. Viťúz je juniorským majstrom Slovenska v zjazde za rok 2005 a tento titul si odniesol z jednej najdrsnejších tratí na Slovensku z Jasnej a to bol len začiatočník v plienkach. Medzi jeho najcennejšie úlovky patrí piate miesto z majstrovstiev Európy vo 4X v roku 2006. O Vitúzových BMX trofejach ani nebudeme písať :o) tie by sa nám sem ani nezmestili. Maťo jazdí 4X na bicykli s produkcie Kaktus Bike KGB. Jeho TEAMOV-É KGB-éčko už okúsilo nejeden sveťák. Zjazd jazdí na mašinke Specialized Demo 8.

Pripravujeme pre vás nové tímové dresy a o ďalších výhodách vás bližšie informujeme osobne. Pokiaľ sme vás zaujali a rozmýšľate sa stať jedným z nás, s kľudom nám zavolajte a my vám odpovieme na vaše otázky. Možnosť registrácie začína uverejnením tohto článku a informovať sa môžete osobne na tel 02 - 654 232 73, alebo na info@kaktusbike.sk.

  
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář